Кеңес әскерлерінің Ауғанстаннан шығарылған күні

15.02.2021

1989 жылы 15 ақпанда соңғы кеңес әскерлері Ауғанстан мемлекетінен шықты. Осылайша Кеңес Одағы 15 мыңнан астам азаматынан айырылған 10- жылдық соғысты аяқтады. Қазақстандықтар кеңестік әскери контингент құрамында ауған әскери қақтығысына қатысты. Олардың саны 22 мыңнан асты. Ақмола облысынан - 1193. 15 ақпан күн ретінде әскери антқа ере отырып, Отанына деген адалдығын көрсетіп, елден тыс жерде соғысқан барлық интернационалист жауынгерлерді еске алуға арналған. Олар ерлік пен батырлықтың биік үлгілерін көрсетті. Біздің ауылдастарымыздың арасында біз К.Д.Бексейітовті (1962-1991) және А.Н.Пинчукті еске аламыз. (1964-2007). Ортақ мәдениет пен адамгершілікті қалыптастыру, қазақстандық мәдениеттің жетістіктерімен, рухани-адамгершілік құндылықтарымен таныстыру, әр ұлттың тарихын құрметтеу рухында тәрбиелеу және студенттерге әскери-патриоттық тәрбиені одан әрі дамыту мақсатында Ерлік сабақтары мектепте жыл сайын халықаралық сарбаздарға арналған. Жұмыс әкімдікпен және ауылдық кітапханамен бірлесіп жүзеге асырылады. Биыл біз тек онлайн форматта жұмыс істеумен шектелдік.

АӘТД ұйымдастырушысы: Байкануров К.И.